Umów wizytę online
Usługi

Higienizacja zębów, Łask – profilaktyka sposobem na zdrowe zęby

Profilaktyka sposobem na zdrowe zęby

Jednym z obszarów naszej oferty jest również higienizacja zębów. Łask i okolice to obszar, gdzie szczególnie kierujemy nasze usługi, jednak zapraszamy także pacjentów z dalszych miejscowości. Dlaczego higienizacja to korzystne rozwiązanie dla zębów i ogólnej kondycji zdrowotnej?

Aby mieć zdrowy i piękny uśmiech, codzienne mycie zębów może być niewystarczające. Higienizacja zębów stanowi profesjonalne uzupełnienie, które umożliwia utrzymanie prawidłowego stanu jamy ustnej i zapobiega wielu chorobom stomatologicznym. Jest to szereg specjalistycznych usług oferowanych także przez nas, takich jak usuwanie kamienia nazębnego i piaskowanie, które mają kluczowe znaczenie dla zdrowia zębów i dziąseł. 

Na co może liczyć nasz pacjent w ramach oferty higienizacji zębów?

Nasza oferta jest zróżnicowana i dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta oraz stanu jego uzębienia. Na pełen zabieg higienizacyjny składa się:

  • skaling – usuwanie kamienia nazębnego przy użyciu narzędzi ultradźwiękowych, które w wyniku drgania rozbijają kamień na małe części, co znacznie ułatwia jego eliminację z powierzchni zębów,
  • piaskowanie – polega na usunięciu osadów, przebarwień i ewentualnych pozostałych drobin kamienia nazębnego z użyciem piaskarki. Urządzenie generuje sprężone powietrze, które jest kierowane na powierzchnię zęba. Strumień powietrza zawiera specjalną substancję ścierną w formie soli sodowej i uderzając o ząb, usuwa kamień i przebarwienia,
  • polerowanie – dokładne wyczyszczenie zębów specjalną pastą o właściwościach polerujących i oczyszczających. W ten sposób powierzchnia zębów staje się gładka, co utrudnia przyczepność osadu oraz kamienia nazębnego do szkliwa,
  • fluoryzacja – pokrycie zębów specjalnym lakierem zawierającym fluor, który chroni przed próchnicą, wzmacnia szkliwo oraz zabezpiecza przed działaniem kwasów powstających podczas spożywania posiłków.

Częstość wykonania higienizacji zależy od pacjenta – od stanu jego zdrowia i diety, jednak przyjmuje się, że najlepiej skorzystać z tej usługi raz lub dwa razy na rok.

Chcesz sprawdzić stan swojegu uzębienia?

Nie czekaj, aż pojawi się ból zęba. Regularne wizyty u stomatologa to bardzo ważny element naszego zdrowia. 

Nie czekaj i umów się już dziś!

Badanie zębów

Nasi specjaliści

Przedstawiamy specjalistów, którzy w naszych gabinetach zajmują się stomatologią zachowawczą.