Fluoryzacja

Oferowana przez nas fluoryzacja to rozwiązanie, które może przyczynić się do uzyskania zdrowego i promiennego uśmiechu. Nie od dziś wiadomo, że estetycznie wyglądające zęby mogą mieć wpływ na dobre samopoczucie, a także ogólną kondycję zdrowotną. Systematycznie przeprowadzana fluoryzacja może pomóc w uzyskaniu tego efektu.
Zabieg polega na aplikacji na powierzchnię zębów, specjalnych preparatów, które mają dużą zawartość fluoru. Dlaczego akurat fluor? Ponieważ jest pierwiastkiem, który ma właściwości przeciwbakteryjne i remineralizujące, co jest bardzo przydatne w kwestii profilaktyki próchnicy. W trakcie zabiegu fluor wnika w szkliwo zębów, chroniąc je przed działaniem kwasów bakteryjnych.

Fluoryzacja nie wymaga specjalnych przygotowań, jednak przed przystąpieniem do tego zabiegu często zalecane jest także piaskowanie zębów, które zwiększa efektywność fluoryzacji.

Jakie rodzaje fluoryzacji oferujemy naszym pacjentom?

W naszym gabinecie stomatologicznym stosujemy dwa podstawowe rodzaje fluoryzacji. Oba warianty różnią się między sobą m.in. sposobem aplikacji fluoru, a także czasem trwania zabiegu. Wybór metody uwzględniany jest na podstawie stanu uzębienia pacjenta oraz jego indywidualnych potrzeb. W związku z tym przeprowadzamy:

  • fluoryzację lakierową, która polega na zaaplikowaniu na zęby specjalnego lakieru fluorowego, który utwardza się na powierzchni szkliwa, tworząc w ten sposób ochronną warstwę. Ten typ fluoryzacji najczęściej jest polecany dzieciom i młodzieży,
  • fluoryzację żelową – preparat w tym przypadku nanoszony jest na powierzchnię zębów przy użyciu specjalnych łyżeczek i pozostaje tam przez kilka minut do momentu wypłukania przez pacjenta jamy ustnej.