Skaling zębów

W ramach naszych usług oferujemy również skaling zębów. Jest to zabieg stomatologiczny polegający na usunięciu kamienia nazębnego oraz płytki bakteryjnej z powierzchni zębów, a także przestrzeni międzyzębowych. Główną przyczyną powstawania twardego osadu jest nadmierna mineralizacja płytki bakteryjnej. Bagatelizowanie tego problemu może znacznie zwiększyć ryzyko rozwoju próchnicy, a także chorób dziąseł i przyzębia.

Skaling zębów zalecamy przede wszystkim osobom, które mają problem z nadmiernym tworzeniem się kamienia nazębnego. Jest to kwestia indywidualna, gdyż u niektórych pacjentów kamień gromadzi się szybciej niż u innych, co może być wynikiem predyspozycji genetycznych, diety i nawyków higienicznych. Zabieg jest także wskazany w przypadku osób palących papierosy oraz pijących dużo herbaty i kawy, gdyż tego typu używki również przyczyniają się do powstawania przebarwień na zębach. Regularnie wykonywany skaling wpływa na:

  • zdrowe dziąsła,
  • świeży oddech,
  • estetyczny uśmiech,
  • profilaktykę próchnicy.

Dostosowujemy się do potrzeb pacjenta

W naszym gabinecie stosujemy zróżnicowane techniki skalingu zębów, w zależności od indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Wykonujemy m.in. skaling ręczny, ultradźwiękowy lub AirFlow.

Przed wykonaniem zabiegu, zawsze szczegółowo badamy i oceniamy stan zębów i dziąseł. Po wykonaniu usługi dentystycznej pacjent otrzymuje od nas dokładne zalecenia dotyczące higieny jamy ustnej oraz informacje na temat ewentualnych dalszych działań profilaktycznych lub leczniczych.

Dbając o komfort naszych pacjentów, staramy się, aby skaling zębów był jak najmniej bolesny. W przypadku osób o wysokim progu bólu lub silnym odruchu wymiotnym stosujemy miejscowe znieczulenie.

Warto już dziś umówić się do nas na wizytę.