Piaskowanie zębów

Nasza oferta to również piaskowanie zębów wykonywane w celu usunięcia kamienia nazębnego, a także innego typu osadów i przebarwień. Jest to nieinwazyjny zabieg przeprowadzany za pomocą specjalistycznego urządzenia. Sprzęt ten generuje strumień powietrza, w którego skład wchodzą substancje składające się z drobnych elementów ściernych, takich jak sól i pasek korundowy. Podobnie jak skaling zębów zabieg ten może znacznie poprawić wygląd jamy ustnej.

Metoda ta nie tylko przyczynia się do dokładnego oczyszczania zębów z osadu, ale również eliminuje bakterie, które wpływają na rozwój próchnicy oraz choroby przyzębia.

Kiedy warto wykonać piaskowanie zębów?

Piaskowanie zębów wykonujemy profilaktycznie, aby nasi pacjenci mogli utrzymać zęby zdrowe i wyglądające estetycznie. Zabieg ten jest również elementem leczenia zapalenia dziąseł i przyzębia. Jest to także metoda, która może być stosowana przed innymi czynnościami stomatologicznymi, np. przed wybielaniem zębów i zakładaniem aparatu ortodontycznego.

Jak wykonujemy piaskowanie zębów?

Piaskowanie zębów jest szybkie i bezbolesne. Przed jego rozpoczęciem dokładnie oceniamy stan uzębienia pacjenta. Szczegółowy wywiad pozwala nam wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu.

Na początku na powierzchnię zębów aplikujemy specjalny żel ochronny, który zabezpiecza szkliwo przed urazami mechanicznymi. Następnie przy użyciu specjalistycznego sprzętu wykonujemy piaskowanie, usuwając osady i przebarwienia z powierzchni zębów. Proces ten trwa maksymalnie godzinę, jest to jednak uzależnione od ilości osadu na zębach pacjenta. Zapraszamy już dziś do kontaktu w celu umówienia się na wizytę.