Umów wizytę online
Usługi

Endodoncja, Szadek – leczenie kanałowe ratunkiem przed usunięciem zęba

Leczenie kanałowe ratunkiem przed usunięciem zęba

Jednym z elementów naszej oferty dentystycznej jest endodoncja. Szadek i okolice to lokalizacja, która szczególnie Państwa interesuje? Zapraszamy – w pobliżu mieści się nasz gabinet. Endodoncja to dziedzina stomatologii, która zajmuje się leczeniem wnętrza zęba, czyli miazgi. Jej celem jest zachowanie naturalnego zęba, gdy miazga uległa uszkodzeniu lub stanowi źródło bólu. Dzięki endodoncji możemy zachować zdrowy uśmiech i funkcję zęba przez wiele lat.

W naszej praktyce endodontycznej korzystamy z zaawansowanego technologicznie sprzętu. Używamy nowoczesnych narzędzi niklowo-tytanowych, dzięki którym praca przy kanale zębowym jest szybsza, precyzyjna i jak najmniej uciążliwa dla pacjenta. W porównaniu do tradycyjnych narzędzi ze stali nierdzewnej, warianty wykonane z niklu i tytanu lepiej dopasowują się do kształtu kanału, co skutecznie minimalizuje prawdopodobieństwo jego uszkodzenia. 

Mimo że endodoncja może być zabiegiem nieco droższym niż inne metody leczenia, takie jak np. wypełnienie ubytków w zębie czy ekstrakcja, warto się na nią zdecydować ze względu na długofalowe korzyści. Leczenie kanałowe może zapobiec znacznie wyższym kosztom związanym z protezami czy implantami, które byłyby konieczne w przypadku utraty zęba. 

Jeśli chcą Państwo skorzystać z leczenia kanałowego w Łasku, zapraszamy do kontaktu.

Korzystamy z mikroskopu stomatologicznego

W naszej klinice korzystamy z nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie stomatologii – nasi lekarze leczenie kanałowe wykonują z wykorzystaniem mikroskopu stomatologicznego. Dzięki niemu są w stanie precyzyjnie oraz skutecznie wyleczyć ząb, jednocześnie zapobiegając potencjalnym komplikacjom w przyszłości. Urządzenie umożliwia znaczne powiększenie pola widzenia, co jest szczególnie pomocne w przypadku dokładnego usuwania martwych tkanek, bakterii oraz resztek miazgi zębowej.

Procedura pierwotnego leczenia kanałowego

Pierwotne leczenie kanałowe w naszym gabinecie składa się z następujących etapów:

  • diagnoza i plan leczenia – nasz specjalista przeprowadza dokładne badanie zęba i okolicznych tkanek, również z użyciem zdjęć rentgenowskich, aby dokładnie ocenić stan zęba. Na podstawie diagnozy proponuje odpowiedni plan leczenia,
  • leczenie kanałowe – podczas zabiegu usuwamy zakażoną lub uszkodzoną miazgę zęba i dokładnie oczyszczamy oraz dezynfekujemy kanały korzeniowe. Następnie są one wypełniane specjalnym materiałem,
  • odbudowa zęba – po zakończeniu leczenia kanałowego ząb jest odbudowywany. Technika odbudowy, na którą zdecyduje się lekarz razem z pacjentem, w dużej części zależy od stopnia zniszczenia zęba. Może być to wypełnienie ubytku lub rozwiązanie protetyczne takie jak korona lub nakład.

Powtórne leczenie kanałowe  – druga szansa dla Twojego zęba

W przypadku, gdy wcześniejsze leczenie kanałowe nie było skuteczne lub wystąpiły komplikacje, nasi specjaliści wykonują również powtórne leczenie kanałowe, dzięki któremu mogą się Państwo cieszyć zdrowym zębem  przez kolejne lata. Najważniejsze etapy powtórnego leczenia kanałowego to:

  • ocena przypadku – lekarz wykonuje dokładną diagnostykę, również z wykorzystaniem zdjęć rentgenowskich, aby zrozumieć przyczynę problemu. Przygotowujemy plan leczenia, który jest dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb,
  • usunięcie istniejącego materiału – w przypadku powtórnego leczenia kanałowego usuwamy istniejący materiał wewnątrz kanałów korzeniowych i dokładnie je oczyszczamy,
  • ponowne wypełnienie kanałów – następnie przystępujemy do ponownego wypełnienia kanałów korzeniowych,
  • odbudowa zęba – po zakończeniu powtórnego leczenia kanałowego ząb jest odbudowywany w celu przywrócenia jego funkcjonalności i estetyki.

Chcesz sprawdzić stan swojegu uzębienia?

Nie czekaj, aż pojawi się ból zęba. Regularne wizyty u stomatologa to bardzo ważny element naszego zdrowia. 

Umów się na wizytę już dzisiaj!

Badanie zębów

Nasi specjaliści

Przedstawiamy specjalistów, którzy w naszych gabinetach zajmują się stomatologią zachowawczą.