Umów wizytę online
Usługi

Periodontologia – zdrowe dziąsła, zdrowe zęby

Zdrowe dziąsła, zdrowe zęby

Dziąsła i przyzębie odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu zdrowych zębów. Choroby przyzębia, jak paradontoza, mogą prowadzić do utraty zębów, dokładnie tak jak nieleczona próchnica.

Z tego powodu w naszej klinice choroby periodontologiczne traktujemy z najwyższym profesjonalizmem i troską. Specjaliści w SimplyDental Clinic specjalizują się w diagnozowaniu, leczeniu i zapobieganiu schorzeniom przyzębia, tak by przywrócić zdrowie jamy ustnej naszych pacjentów. Jednocześnie, naszym celem jest nie tylko leczenie chorób przyzębia, ale także edukacja pacjentów w zakresie profilaktyki i dbania o zdrowie dziąseł.

Wierzymy, że regularna i dokładna higiena to klucz do długotrwałego zachowania naturalnych zębów.

Jakie są główne przyczyny oraz objawy chorób przyzębia?

Głównym powodem chorób przyzębia jest nagromadzenie płytki nazębnej na powierzchni zębów. Jest to cienka warstwa bakterii i resztek pokarmowych, która przez cały czas regeneruje się na zębach. W przypadku braku jej regularnego usuwania może dojść do jej mineralizowania się i powstania kamienia nazębnego. Kamień nazębny znacznie utrudnia utrzymanie czystości zębów i dziąseł, przez co może dojść do stanu zapalnego. Inne czynniki ryzyka chorób przyzębia to m.in. złe nawyki żywieniowe, nadużywanie alkoholu, palenie papierosów, cukrzyca, uwarunkowania genetyczne.

Warto się zgłosić do naszego gabinetu stomatologicznego, w przypadku, gdy zaobserwują Państwo takie objawy, jak krwawienie dziąseł podczas mycia zębów lub spożywania posiłków. Należy też zachować czujność i nie bagatelizować zaczerwienienia i obrzęku dziąseł, a także ich swędzenia, bólu oraz odsłonięcia szyjek zębowych.

Zaawansowane stadium choroby może doprowadzić do utraty zębów oraz powstawania ropni.

Chcesz sprawdzić stan swojegu uzębienia?

Nie czekaj, aż pojawi się ból zęba. Regularne wizyty u stomatologa to bardzo ważny element naszego zdrowia. 

Nie czekaj i umów się już dziś!

Badanie zębów

Nasi specjaliści

Przedstawiamy specjalistów, którzy w naszych gabinetach zajmują się stomatologią zachowawczą.