Umów wizytę online
Usługi

Protezy zębów, Łask – najlepszy sposób na braki zębowe

Najlepszy sposób na braki zębowe

Interesują Państwa wysokiej jakości protezy zębowe? Łask to dogodna dla Państwa lokalizacja? Jeśli tak to jesteśmy do Waszej dyspozycji i zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Doskonale rozumiemy, że utrata zębów może znacząco wpłynąć na jakość życia zarówno od tej praktycznej strony, jak i wizualnej i estetycznej, dlatego oferujemy kompleksowe usługi, które przywracają pełną funkcję żucia, a także naturalny wygląd uśmiechu oraz pewność siebie. 

Wybór odpowiedniej protezy może być procesem skomplikowanym, wymagającym indywidualnego podejścia do problemu. Na podstawie zebranych informacji w trakcie szczegółowego wywiadu z pacjentem stomatolog przedstawia różne opcje oraz omawia dostępne rozwiązania.

Rodzaje protez stomatologicznych

Nasza oferta jest bardzo zróżnicowana. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie i proponujemy różne opcje. Wykonujemy:

  • protezy na implantach – to najlepsze rozwiązanie dla osób, które utraciły uzębienie, a także najbardziej komfortowe. Proteza stabilnie trzyma się w ustach, można w niej spać, nie wymaga kleju do protez, bardzo dobrze imituje naturalne zęby,
  • protezy ruchome – wykonujemy również protezy ruchome – całościowe lub częściowe, jeśli pacjent nie decyduje się na protezę osadzoną na implantach. Decyzję dotyczącą konkretnego rozwiązania i materiału, z jakiego proteza ma być wykonana, lekarz proponuje pacjentowi po wizycie stomatologicznej.

Jak dopasowujemy protezy?

Po wyborze odpowiedniego wariantu protezy, stomatolog przystępuje do jej dopasowania. Najpierw wykonywane są dokładne wyciski z jamy ustnej pacjenta, które są prototypem modelu protezy. Następnie protetyk wykonuje próbną protezę, która jest sprawdzana przez pacjenta podczas kolejnej wizyty w naszym gabinecie oraz korygowana, dopóki nie zostanie osiągnięty odpowiedni komfort użytkowania. 

Warto wiedzieć, że po założeniu nowej protezy potrzebny jest czas na adaptację. Na początku czymś zupełnie normalnym może być uczucie dyskomfortu, które z czasem ustępuje. Ważne są systematyczne wizyty u lekarza stomatologa, w celu profesjonalnego sprawdzania stanu protezy. Należy też stosować się do zaleceń dentysty w kwestii higieny jamy ustnej oraz dbania o czystość protezy.

Chcesz sprawdzić stan swojegu uzębienia?

Nie czekaj, aż pojawi się ból zęba. Regularne wizyty u stomatologa to bardzo ważny element naszego zdrowia. 

Nie czekaj i umów się już dziś!

Badanie zębów

Nasi specjaliści

Przedstawiamy specjalistów, którzy w naszych gabinetach zajmują się stomatologią zachowawczą.