Umów wizytę online
Usługi

Ortodonta, Łask – rozwiązanie dla małych i dużych.

Rozwiązanie dla małych i dużych.

W naszym gabinecie swoje usługi oferuje również ortodonta. Łask i sąsiednie miejscowości to lokalizacja, która szczególnie Państwa interesuje? Zapraszamy.

Ortodoncja nie jest tylko sposobem na poprawę estetyki uśmiechu, ale również wyeliminowania wad zgryzu. Często nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale wady ortodontyczne mogą prowadzić do wielu nieprzyjemnych dolegliwości, jak ścieranie zębów czy ból szyi i pleców. Krzywe zęby są także trudniejsze w czyszczeniu, co może wpłynąć na szybsze powstawanie próchnicy

W naszym gabinecie oferujemy leczenie ortodontyczne niezależnie od wieku – obok stomatologii dziecięcej prowadzimy też leczenie ortodontyczne dla dzieci.

Zarówno nasza oferta, jak i usługi ortodontyczne są elastyczne. Wychodząc naprzeciw zróżnicowanym potrzebom naszych pacjentów w leczeniu ortodontycznym stosujemy aparaty stałe i ruchome. 

Aparaty stałe to modele standardowe, które składają się z metalowych lub ceramicznych zamków (tzw. bracketów) oraz drutu, który prowadzi zęby do właściwej pozycji. Dzięki nowoczesnej technologii mogą być coraz mniej widoczne, co może wpływać na większy komfort pacjentów w takcie terapii. Z kolei aparaty ruchome są zdejmowane i noszone przez określoną liczbę godzin dziennie. Często stosuje się je u dzieci w wieku szkolnym.

Zapraszamy każdego, kto ma predyspozycje do noszenia aparatu ortodontycznego. Zelów i okolice – jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Jakie są najważniejsze etapy leczenia ortodontycznego?

Po wywiadzie medycznym, badaniu i wykonaniu zdjęć, lekarz ortodonta stawia odpowiednią diagnozę i stwierdza, czy pacjent potrzebuje leczenia ortodontycznego. W zależności od potrzeby, podejmujemy leczenie aparatem stałym lub ruchomym.

Najważniejsze etapy leczenia ortodontycznego:

  • diagnostyka,
  • plan leczenia: omówienie sposobu, etapów i długości leczenia, dobór rodzaju aparatu, omówienie kosztów leczenia,
  • założenie aparatu ortodontycznego: instruktaż postępowania z aparatem,
  • kontrola aparatu,
  • zdjęcie aparatu,
  • założenie retencji,
  • utrzymanie efektów leczenia: okresowe wizyty kontrolne.

Chcesz sprawdzić stan swojegu uzębienia?

Nie czekaj, aż pojawi się ból zęba. Regularne wizyty u stomatologa to bardzo ważny element naszego zdrowia. 

Nie czekaj i umów się już dziś!

Badanie zębów

Nasi specjaliści

Przedstawiamy specjalistów, którzy w naszych gabinetach zajmują się stomatologią zachowawczą.