Umów wizytę online
Usługi

Implanty zębów, Łask

Najlepszy sposób na braki zębowe

Nasza oferta to również najwyższa jakość usług w zakresie implantologii stomatologicznej. Implanty to małe śrubki, które osadzane są w kości w miejscu braku zębowego. Po około 3 miesiącach gojenia, specjalista pobiera wyciski do stworzenia korony lub mostu protetycznego, które później przykręca do wygojonego implantu.

Zabieg wszczepienia implantów przeprowadzamy u pacjentów, którzy stracili lub znacznie uszkodzili zęby z powodu m.in. próchnicy, urazów czy choroby przyzębia. Wówczas inne rozwiązania, takie jak np. wstawianie licówek porcelanowych to zdecydowanie za mało. 

Są jednak pewne przeciwwskazania oraz ograniczenia, które mogą utrudnić, a w najgorszym wypadku uniemożliwić przeprowadzenie zabiegu. Należy do nich m.in. niewystarczająca ilość kości w miejscu wszczepienia lub choroby ogólnoustrojowe wpływające na proces gojenia.

Jeśli interesują Państwa wykonanie trwałych i solidnych implantów zębów w Łasku – zapraszamy. W naszej klinice do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, traktując kompleksowo specyfikę jego problemu i przeprowadzając z nim szczegółową konsultację. 


Co należy zrobić przed wszczepieniem implantów?

Przed przystąpieniem do zabiegu wymagane jest wykonanie badań diagnostycznych, w tym zdjęcia rentgenowskiego całej jamy ustnej, które pomoże ocenić stan kości. Konieczne może być także przeprowadzenie tomografii komputerowej szczęki lub żuchwy. Kolejny krok to wyleczenie wszystkich ubytków próchnicowych oraz chorób przyzębia. Jest to kluczowe, ponieważ niewyleczone schorzenia mogą spowodować powikłania i przyczynić się do niepowodzenia zabiegu.

Należy także stosować się do zaleceń lekarza stomatologa dotyczących przygotowania do zabiegu oraz przychodzić na regularne wizyty kontrolne.

Implantologia – najlepszy sposób na braki zębowe

W naszej klinice dbamy o dostarczanie pacjentom efektywnych rozwiązań, a najlepszą opcją na braki zębowe są implanty zębów.

Plusy implantów:


  • jest to najtrwalsze rozwiązanie na braki zębowe, które może posłużyć przez wiele lat, nawet przez całe życie,
  • nie wymagają ingerencji w zdrowe, sąsiadujące zęby, jak w przypadku mostów protetycznych,
  • przywracają odpowiednią funkcję żucia, dzięki czemu pacjent może komfortowo spożywać wszystkie pokarmy,
  • zapobiegają zanikowi kości, który może wystąpić po utracie zęba,
  • bardzo dobrze imitują naturalny wygląd i kolor zębów,
  • nie wymagają specjalnej higieny, wystarczy codzienna higiena jamy ustnej i regularne wizyty kontrolne u lekarza stomatologa.


Jednak największym plusem implantów jest poprawa jakości życia. Dzięki implantom pacjenci odzyskują zdrowy i pełen uśmiech, co wpływa na ich ogólną jakość życia, pewność siebie i samoocenę.

Chcesz sprawdzić stan swojegu uzębienia?

Nie czekaj, aż pojawi się ból zęba. Regularne wizyty u stomatologa to bardzo ważny element naszego zdrowia. 

Nie czekaj i umów się już dziś!

Badanie zębów

Nasi specjaliści

Przedstawiamy specjalistów, którzy w naszych gabinetach zajmują się stomatologią zachowawczą.