Ból zęba, Łask – leczenie

Cierpią Państwo na ból zęba? Łask to dogodna dla Państwa lokalizacja? Jesteśmy do Waszej dyspozycji. W naszej przychodni stomatologicznej oferujemy szereg usług, które eliminują ból zęba oraz zapewniają długotrwałe efekty leczenia. Na naszą ofertę składa się zarówno diagnostyka, jak i leczenie zachowawcze, chirurgiczne oraz endodoncja.

Dysponujemy nowoczesnym zapleczem technicznym (rentgen cyfrowy, diagnostyka 3D), który umożliwia precyzyjne określenie przyczyny bólu. Przed zabiegiem nasz personel przeprowadza szczegółowy wywiad oraz badanie kliniczne jamy ustnej.

Jak leczymy ból zęba?

Metodę leczenia bólu zęba dobieramy po szczegółowej interpretacji wyników badań pacjenta. W związku z tym w naszej klinice wykonujemy:

  • leczenie zachowawcze – szczególnie w przypadku, gdy przyczyną bólu jest próchnica. Metoda ta obejmuje usunięcie zmian próchnicowych oraz odbudowę zęba przy użyciu specjalnych materiałów kompozytowych, które imitują naturalny wygląd zęba,
  • leczenie endodontyczne (kanałowe), które wykonujemy w przypadku gdy przyczyną bólu zęba są zmiany związane z zaawansowaną próchnicą, które dotarły już do miazgi zęba. Zabieg polega na usunięciu chorego fragmentu miazgi, dokładnej dezynfekcji kanałów korzeniowych oraz zaaplikowaniu materiału wypełniającego.

W niektórych przypadkach ból zęba może być spowodowany m.in. torbielami lub zatrzymaniem ósemek. W takich sytuacjach podejmujemy się leczenia chirurgicznego.

W naszej przychodni dbamy o komfort pacjentów, stosując znieczulenie miejscowe oraz nowoczesne techniki minimalizacji bólu.